Święto 16 BPD w Krakowie

Dnia 8 kwietnia 2016 roku przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach z okazji Święta jednostki patronackiej – 16 batalionu powietrznodesantowego im. gen. bryg. Mariana Zdrzałki w Krakowie. W tym roku świętowano 59. rocznicę sformowania 16 batalionu powietrznodesantowego. Tradycyjnie 16 bpd obchodzi swoje święto 18 marca.

8 kwietnia odbyło się świąteczne rozprowadzenie, któremu przewodził Szef sztabu mjr Konrad Łobocki. Po odczytaniu rozkazu okolicznościowego wręczono odznaki pamiątkowe 16 bpd. Następnie swoje przemowy wygłosili Dowódca 16 bpd – ppłk Artur Wiatrowski oraz Dowódca 6 BPD – cz. p.o. ppłk Mirosław Bryś, a także kapelan 6 BPD por. Łukasz Hubacz. Kolejnym punktem programu były pokazy walki wręcz oraz pokaz opanowania budynku, który przygotowali żołnierze 16 bpd. Część oficjalna zakończyła się tradycyjną defiladą, którą poprowadziła kompania honorowa. W przemarszu brali również udział uczniowie reprezentujący Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej  w Tymbarku. Niezwykłym widowiskiem był udział w defiladzie Szwadronu Niepołomice w barwach 8 Pułku Ułanów, a także Szwadronu Toporzysko w barwach Pułku 3 Strzelców Konnych. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła Orkiestra Wojskowa z Krakowa. 

Naszą szkołę reprezentowalł poczet sztandarowy oraz uczniowie klas wojskowych wraz z nauczycielami Panią Beatą Kumórkiewicz i Panem płk Janem Dominikiem. W defiladzie wzięło udział 40 uczniów, zaś kolumną dowodził Rafał Janeczek, uczeń klasy III A. 

Skip to content