Sukcesy w powiatowym konkursie literackim

Kamila Faron i Katarzyna Smoleń zdobyły I i II miejsce w powiatowym konkursie dotyczącym życia i działalności księdza Józefa Kurzeji.
Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat postaci księdza Józefa Kurzeji, który głosił i kierował się w życiu wartościami ogólnoludzkimi i chrześcijańskimi. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisanie opowiadania pt.: „Postać Księdza Józefa Kurzeji moimi oczami”. Organizatorem konkursu było Biuro Promocji Kultury i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Limanowej oraz Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Limanowskiego.

12 kwietnia br., w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się wręczenie nagród. Podczas oceniania prac, jury kierowało się takimi kryteriami jak twórczy charakter utworu, poprawność stylistyczna i językowa, poziom literacki pracy, samodzielność i oryginalność oraz ogólna estetyka pracy.

Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy, życzymy rozwijania literackich pasji i kolejnych sukcesów. 

Skip to content