I miejsce w powiatowym konkursie wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu

Marta Pijanowska, uczennica klasy drugiej o profilu policyjnym zajęła I Miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu „Poprzez poznanie do umiłowania”. Celem konkursu było przede wszystkim przybliżenie życia i osiągnięć wybitnego Polaka – wynalazcy, patrioty i społecznika – Ignacego Łukasiewicza.

Konkurs odbył się dnia 28 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi. Wszystkich uczestników było ok. 40, końcowe eliminacje przeprowadzone były w czterech kategoriach: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Średnia i osoby dorosłe. Na finał przybyli i w Komisji Konkursowej zasiadali:

Barbara Olejarz- Dyrektor Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce;

Michał Górecki – pracownik Działu Historycznego w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce;

Helena Golińska- Instruktor ds. realizacji zadań Biblioteki Powiatowej w Limanowej

Urszula Biernat – Sołtys wsi Stara Wieś.

Ponadto na ogłoszeniu wyników obecna była również Joanna Michalik – Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Limanowej.

Konkurs dofinansowany był z Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza z siedzibą w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy naszej Uczennicy i życzymy kolejnych sukcesów.

Więcej informacji o konkursie: http://www.starawies.naszabiblioteka.com/n,powiatowy-konkurs-o-ignacym-lukasiewczu-rozstrzygniety

Skip to content