I miejsce w powiatowej lidze strzeleckiej

Dnia 13 maja 2015 roku zakończona została rywalizacja młodzieży w Lidze Strzeleckiej Powiatu Limanowskiego. Obejmowała ona trzy serie zawodów strzeleckich.
I miejsce w kategorii chłopców zdobyli uczniowie naszej szkoły: Mateusz Jopek, Mateusz Górka i Jakub Fiedor, którzy otrzymali tym samym Puchar Starosty Powiatu Limanowskiego. Mateusz Jopek zajął ponadto I miejsce indywidualnie a Jakub Fiedor III w finale powiatowych zawodów strzeleckich.
Drużyna dziewcząt w składzie: Joanna Wojnarowska, Katarzyna Chrobak, Paulina Ociepka zajęła III miejsce. W rywalizacji indywidualnej Joanna Wojnarowska zajęła II miejsce, zaś Katarzyna Chrobak uzyskała I miejsce w trzeciej edycji turnieju.
Wszyscy uczniowie walczyli dzielnie. Imponująca jest postawa dziewcząt, które w trakcie kolejnych serii turnieju odrobiły straty z pierwszych zawodów. Jak podkreśla płk Jan Dominik, uznając jednocześnie swój trenerski błąd – zawiodło tu ustawienie zawodniczek w trakcie rywalizacji.
Warto podkreślić, że poziom zawodów strzeleckich w powiecie limanowskim jest każdego roku wyższy. Uczniowie intensywnie trenują, przygotowując się do zawodów. To mobilizuje ich również do ciężkiej pracy, a zwycięstwo odniesione w wyrównanej rywalizacji jest tym bardziej cenne.
Uczniowie Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku ćwiczą strzelanie z karabinków jak i pistoletów kilka razy w tygodniu.
W maju lub czerwcu uczniowie naszej szkoły po raz kolejny staną do rywalizacji strzeleckiej. Tym razem będą to powiatowe zawody służb mundurowych. Do rywalizacji stanie również Pan płk Jan Dominik w drużynie byłych żołnierzy zawodowych. Rywalizacja pomiędzy uczniami szkoły a ich trenerem zapowiada się bardzo interesująco. Wszystkim życzymy powodzenia i wytrwałości w realizowaniu swoich pasji.

Uczniów do zawodów przygotował Pan płk Jan Dominik.

Skip to content