Spotkanie z rektorem Akademii Górniczo-Hutniczej

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji wygłoszonej przez Pana Antoniego Tajdusia profesora zwyczajnego nauk technicznych, od 2005 do 2012 roku rektora Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Przewodniczącego Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów w kadencji 2013-2016. Profesor Antoni Tajduś, pochodzący z Tymbarku, specjalizuje się w mechanice skał i gruntów, budownictwie podziemnym, zastosowaniu metod numerycznych w mechanice skał i gruntów oraz energetyce.
Spotkanie odbyło się w dniu 26 marca 2015 roku w Gimnazjum w Piekiełku. Wykładu Profesora Tajdusia wysłuchali uczniowie gimnazjów z Piekiełka i Tymbarku, a honorowymi gośćmi spotkania byli Wójt Gminy Tymbark i Przewodnicząca Rady Gminy Tymbark.
Profesor Antoni Tajduś opowiedział o przebiegu swojej kariery naukowej, rozwoju Akademii Górniczo- Hutniczej i zachęcił uczniów do podejmowania studiów na kierunkach technicznych. W trakcie swojej prelekcji poruszył również temat budowy metra w Krakowie.

Mamy nadzieję, że to spotkanie stanie się dla naszych uczniów inspiracją do kreowania własnej kariery edukacyjnej i zawodowej.

Skip to content