Finał konkursu plastycznego “Zbigniew Herbert – Twórczość”

Dnia 31 marca 2015 roku w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku odbył się finał konkursu plastycznego dla Gimnazjalistów „ Zbigniew Herbert – Twórczość”.
Honorowy Patronat nad konkursem objął Pan Jan Puchała Starosta Limanowski. Współorganizatorami konkursu są: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku.
Cele konkursu to: poszerzenie zainteresowań współczesną literaturą polską, zainteresowanie uczniów twórczością Zbigniewa Herberta oraz rozwijanie zdolności plastycznych i umiejętności interpretacji poezji oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej.
Honorowymi Gośćmi Finału konkursu byli: Pan Mieczysław Uryga Wicestarosta Limanowski oraz Pan Artur Krzak Dyrektor Wydziału Oświaty Starosta Powiatowego w Limanowej.
Uczniowie Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku zaprezentowali montaż słowny, ukazujący istotę twórczości Zbigniewa Herberta.
Komisja konkursowa oceniła 57 prac plastycznych nadesłanych przez uczniów gimnazjów z terenu powiatu limanowskiego: Publiczne Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Laskowej, Gimnazjum Samorządowe im. króla Kazimierza Wielkiego w Tymbarku, Zespół Szkół im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej, Gimnazjum w Wilkowisku, Niepubliczne Gimnazjum w Piekiełku, Publiczne Gimnazjum w Rupniowie, Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Pasierbcu, Gimnazjum w Starej Wsi.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Oliwia Dziedzic – Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Pasierbcu,
Natalia Kowalska – Zespół Szkół im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej.
II miejsce: Paulina Rozum – Publiczne Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Laskowej,
Beata Liberda – Zespół Szkół im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej.
III miejsce: Justyna Kaptur – Gimnazjum Samorządowe im. króla Kazimierza Wielkiego w Tymbarku,
Magdalena Orzeł – Publiczne Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Laskowej.
Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Skip to content