Szlakiem frontu wschodniego I Wojny Światowej

Dnia 12 listopada 2014 roku, przed uroczystą akademią z okazji Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie klasy drugiej o profilu bezpieczeństwo publiczne uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii.
Pan Ireneusz Piszczek – funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Limanowej i członek Polskiego Towarzystwa Historycznego, po raz kolejny gościł w naszej szkole, aby przedstawić uczniom działania frontu wschodniego w trakcie I wojny światowej na Ziemi Limanowskiej. Spotkanie to było okazją do obejrzenia bogatych zbiorów prelegenta: broni, przedmiotów codziennego użytku posiadanych przez żołnierzy, dokumentów. Pan Ireneusz Piszczek opowiedział również o cmentarzach wojennych w Galicji.
Ta wyjątkowa lekcja historii- szlakiem frontu I wojny światowej pozostanie na długo w pamięci uczniów.

Skip to content