Żołnierze Wyklęci o Wolną i Niezawisłą…

Żołnierze Wyklęci o Wolną i Niezawisłą… – to temat konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z terenu Gminy Tymbark. Celem konkursu zorganizowanego przez Jednostkę Strzelecką nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS ” Strzelec ” OSW w Tymbarku i Urząd Gminy w Tymbarku było uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych, powojennego podziemia antykomunistycznego. Oceny nadesłanych prac dokonało jury pod przewodnictwem dowódcy tymbarskiego Strzelca mł insp. ZS Roberta Nowaka.
Kolejność miejsc przedstawia się następująco:

W grupie szkół średnich:

1. Karolina Dec, 2. Dawid Bodziony, 3. Karol Płatek – wszyscy uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku,

W grupie szkół gimnazjalnych;
1. Julia Wagner, 2. Klaudia Puchała, 3. Małgorzata Wagner – uczennice Gimnazjum Samorządowego w Tymbarku,

W grupie szkół podstawowych;

1. Julia Grochmal, 2.Aleksandra Trojanowska, 3. Anna Stokłosa – uczennice Szkoły Podstawowej w Tymbarku.

Wręczenie nagród nastąpiło w dniu 28 lutego 2014 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Tymbarku. Fundatorem nagród dla zwycięzców jest Rada Ochrony Walk i Męczeństwa w Warszawie, IPN w Warszawie i oddział IPN w Krakowie.

Skip to content