Obóz klas policyjnych w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

Tradycją Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku stał się wyjazd uczniów klas drugich o profilu bezpieczeństwo publiczne na sześciodniowy obóz kondycyjno szkoleniowy w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Profesjonalni instruktorzy wraz z organizatorami przygotowali napięty, pełen atrakcji program, który obejmował zajęcia z technik interwencji, samoobrony, przymusu bezpośredniego, boksu, judo, posługiwania się bronią i pałką typu tonfa oraz ratownictwa medycznego.
Najbardziej w pamięć zapadły uczestnikom zajęcia z ratownictwa medycznego podczas, których zainscenizowano wypadek samochodowy i ucharakteryzowano uczniów na osoby poszkodowane. Uczniowie zostali postawieni przed realnym zagrożeniem na które musieli odpowiednio zareagować i udzielić pomocy.
Intensywne ćwiczenia i treningi wypełniły większość czasu uczestnikom obozu jednak dodatkową atrakcją były: wyjście w Góry Świętokrzyskie do klasztoru Ojców Oblatów na Świętym Krzyżu oraz trzy kilkugodzinne wyjazdy do Warszawy, pierwszy obejmował wejście na Zimowy Narodowy i jazdę na łyżwach, drugi zwiedzanie Warszawy i udział w seansie filmowym a trzeci wizytę w Centrum Nauki Kopernik.
Ogromne zaangażowanie instruktorów i różnorodność zajęć pozwoliły uczniom klas o profilu bezpieczeństwo publiczne w dużym stopniu zapoznać się z tajnikami służby policyjnej i pozostawiły niezatarte wspomnienia. Zmęczeni ale uśmiechnięci wróciliśmy do „rzeczywistości”.
Szkolenie było możliwe dzięki współpracy Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku z CSP w Legionowie i Zespołem Szkół w Dębe.

Skip to content