Rocznica „Żołnierzy Wyklętych”

Pani Anna Rosiek, nauczyciel Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku, razem z uczniami klas mundurowych przygotowali wystawę poświęconą ogólnopolskim obchodom Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób młodzież nasza wzięła udział w ogólnopolskich obchodach poświęconych bohaterskim czynom żołnierzy prześladowanych przez władze komunistyczne.

Na terenie szkoły uczniowie rozwiesili również okolicznościowe plakaty i informację o spotkaniu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tymbarku grupy rekonstrukcyjnej Towarzystwa Historycznego, poświęconego działalności Placówki „Trzos” na terenie Tymbarku w okresie II wojny światowej.

Dodatkowo delegacja młodzieży z klas wojskowych wraz z pocztem sztandarowym i Panią dyrektor wzięła udział w powiatowych obchodach tego tak ważnego święta.

Skip to content