Dla Marcina Sporka

Samorząd Uczniowski zaangażował się w kolejną akcję charytatywną. Tym razem dotyczyła ona zbiórki pieniędzy na leczenie Marcinka Sporka.

Marcinek urodził się 22 marca 2010 roku. W grudniu 2011 roku rozpoznano u niego jeden z najcięższych nowotworów złośliwych wieku dziecięcego – Neuroblastoma, stan kliniczny IV, grupa wysokiego ryzyka, dodatkowo z amplifikacją N-MYC +. Guz jest usadowiony w jamie brzusznej, w chwili rozpoznania był bardzo dużych rozmiarów i dał przerzuty do węzłów chłonnych, śródpiersia tylnego i kości. Jest już po ośmiu cyklach tej chemii i dwóch cyklach bardzo silnej chemii TVD. Niestety w zasadzie po każdym cyklu wymagał przetoczeń preparatów krwiopochodnych i nawadniania pozajelitowego. Na początku sierpnia Marcin przeszedł ciężką operację wycięcia guza. Przed nim megachemia, autoprzeszczep szpiku oraz seria radioterapii, czyli jeszcze długa droga do zdrowia. Niestety neuroblastoma jest bardzo niebezpieczną chorobą, gdyż występuje ogromne prawdopodobieństwo nawrotu choroby, często ze zdwojoną siłą. Leczenie neuroblastomy jest długotrwałe i kosztowne. Jeżeli Marcinek zakończy pełny cykl leczenia i jego stan zdrowia na to pozwoli, jedyną szansą powrotu do pełnego zdrowia będzie kontynuacja leczenia w Klinice w Greifswald (Niemcy), koszt którego lekarze wyceniają na 120 tys. Euro Jest to leczenie przeciwciałami, które zwiększą szanse przeżycia o 20%, niestety jest bardzo kosztowne, nie refundowane przez NFZ i nie przeprowadzane w Polsce.

Zbiórka prowadzona była wśród grona pedagogicznego, uczniów i pracowników szkoły – w szkole i w internacie. Zebraliśmy kwotę 901,42 zł, która została przekazana na konto Limanowskiej Akcji Charytatywnej koordynującej zbiórkę pieniędzy. Na stronie internetowej tejże Akcji lub blogu Marcinka można uzyskać więcej informacji na temat sposobów pomocy i różnych inicjatyw prowadzonych na rzecz chorego dziecka.

W imieniu Marcinka wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Skip to content