Obóz zimowy JS Strzelec 2007

Młodzież z organizacji JS Strzelec 2007 w Tymbarku uczestniczyła w obozie Przysposobienia Wojskowego i Obrony Cywilnej w Tymbarku. Ponad dwadzieścia osób brało udział w licznych zajęciach szkoleniowych i zawodach.

W pierwszym dniu strzelcy uczestniczyli w zajęciach na ściance wspinaczkowej w Nowym Sączu oraz nocnej wyprawie górskiej w bardzo trudnych warunkach zimowych na szczyt góry Łopień w Beskidzie Wyspowym (kilkanaście stopni mrozu przy silnym wietrze).

W drugim dniu dzięki pomocy prezesa UKS Tymbark Grzegorza Dziadonia zorganizowano naukę jazdy na nartach biegowych, połączoną ze strzelectwem sportowym. Dodatkowo instruktor OC w Tymbarku zapoznał młodzież z zagrożeniami czasu pokoju i wojny, organizacją obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego w Polsce oraz przeprowadził praktyczne ćwiczenia z maskami i odzieżą ochronną przed Bronią Masowego Rażenia. W ostatnim dniu obozu ratownicy z OSP w Tymbarku przeprowadzili zajęcia teoretyczne i ćwiczenia praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W trakcie obozu nie zabrakło musztry, nocnych wart i alarmów oraz zawodów i gier zespołowych z nagrodami.

Organizacja obozu była możliwa dzięki pomocy koła PTTK „Tymbarskie Harnasie”, UKS Tymbark, OSP Tymbark, Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku i UG Tymbark oraz wsparciu finansowemu Firmy EMITER, Pana Romana Pasyka, właściciela firmy transportowej. Nagrody dla zwycięzców zawodów ufundowali: kadra dowódcza tymbarskiego Strzelca, IPN Warszawa, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych i POT Warszawa.

Skip to content