BIBLIOTECZNE BESTSELLERY

W ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA i projektu „PoczytajMY" od września do grudnia wybieraliśmy bestsellery biblioteki szkolnej. Podczas rozmów przy zwrotach i wypożyczeniach, czy w luźnych rozmowach udało nam się wybrać prawie 30 książek. Teraz zapraszamy do lektury.

(Nie)potrzebni
Chłopiec w pasiastej piżamie
Snajper
Cel za horyzontem
Silver
Poczwarka
Zwiadowcy
Gra o tron
Black Ice
Ten jeden dzień Ten jeden rok
Metro 2033
13 powodów
Dar Julii
Wiedźmin
Oddechy
Dziewczyna z pociągu
Everest
Cykl Niezgodna
Karbala
2586 kroków
Jesteś cudem
Never never
Pan Lodowego Ogrodu
Wołanie w górach
Ponad wszystko
Królestwo za mgłą
Coś o Tobie i coś o mnie
Zła dziewczyna

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - NAPISZ RECENZJĘ

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uruchamiamy nową zakładkę na szkolnej stronie pod nazwą POLECAMY - RECENZJE KSIĄŻEK. Będziemy w niej zamieszczać Wasze recenzje, książek zakupionych w ramach NPRCZ. Czekamy na recenzje, uczniów, profesorów i rodziców.

Zachęcamy do przeczytania nadesłanych recenzji książek:

Silver.

Everest.

Ponieważ cię kocham.

Cichy wielbiciel.

Królestwo za mgłą.

Zabójcza pamięć.

Poczwarka.

Możesz odejść, bo Cię kocham.

Zaginięcie.

WPŁYW CZYTANIA NA ROZWÓJ DZIECI I MŁODZIEŻY -PRELEKCJA DLA RODZICÓW

Podczas wywiadówki w dniu 22 września rodzice naszych uczniów wysłuchali prelekcji na temat "Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży". Prelekcję wygłosiła pani Beata Sporek - pedagog Zespołu Szkół w Jurkowie. Pani Beata omówiła wpływ czytania na rozwój mowy, wzbogacanie słownictwa i kształtowanie wyobraźni u młodego czytelnika. Zwróciła też uwagę na bardzo ważną rolę rodziców w rozwijaniu pasji czytelniczych swoich dzieci, w myśl zasady "przykład przyciąga". Pani Beata zaprosiła także rodziców ( w imieniu pani bibliotekarki) do korzystania z biblioteki szkolnej. Tematyce czytelnictwa poświęcona też została gazetka wykonana na korytarzu szkolnym. W ten sposób zrealizowaliśmy kolejne zadanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

CZYTELNICZE PASJE KACPRA...

Było to kolejne działanie projektowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W szkolnej bibliotece zorganizowana została wystawa książek z prywatnej kolekcji - ucznia3C - Kacpra Gromali. Na wystawie prezentowano książki z popularnych w drugiej połowie ubiegłego wieku serii: z "Żółtym Tygrysem" i "Miniatur lotniczych". Pierwsze książki z tych serii ukazały sie w 1957 roku a ostatnie w latach 90-tych. Ogółem ukazało sie ok. 600 tytułów. Seria z "Żółtym Tygrysem" poruszała tematykę II wojny światowej. W ciekawy sposób opisywała główne bitwy, dowódców, jednostki wojskowe, druga - to cykl monografii jednostek lotniczych, opisy losów poszczególnych formacji od powstania do ich rozwiązania, barwne opisy walk powietrznych, zdjęcia modeli samolotów i dowódców jednostek. Książki te cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród ówczesnej młodzieży, pomimo tego, że uważano je za element komunistycznej propagandy. Kacpra zainteresował tymi książkami jego wujek, który rozbudził w nim pasję czytania i zainteresowanie tematyką wojenną i lotniczą. Razem z nim Kacper składał pierwsze modele samolotów. Ale o tej, kolejnej pasji Kacpra napiszemy więcej w kolejnym artykule, w związku z kolejnym działaniem projektowym. Podczas spotkania w bibliotece, Kacper opowiadał koleżankom i kolegom o swoich zainteresowaniach i prezentował swoją kolekcję.

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE !!!

Hura! Do biblioteki dotarła pierwsza tura książek zamówionych przez Was w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Każdy znajdzie coś dla siebie: książki historyczne, fantastyczne, sensacyjne, biograficzne, kryminalne, młodzieżowe, obyczajowe, religijne, przygodowe, psychologiczne i duży wybór komiksów. Przybywajcie i wypożyczajcie :))))

PS. Kilkoro z Was już było i wypożyczyło. Widok Waszych uśmiechniętych, zadowolonych i zachwyconych twarzyczek - bezcenny!

NARODOWE CZYTANIE 2017 - WESELE

W dniu 7 września po raz kolejny wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu. Tym razem czytaliśmy „Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Pary Prezydenckiej – Agaty i Andrzeja Dudy. W szkolną akcję zaangażowali się uczniowie i uczennice klasy 2B i 3B: Sabina Setlak, Hiacynta Potoniec, Faustyna Koszut, Iwona Niżnik, Paulina Długopolska, Damian Cachro, Kubik Karol i Maciek Tomaszewski. Uczniowie odczytali fragmenty dramatu z podkładem muzycznym, który przybliżył atmosferę wesela w podkrakowskich Bronowicach i wprowadził w fantastyczny świat dramatu.

2013. Zespół Szkół im.KEN w Tymbarku
By: Fresh Joomla templates